Korzystanie z witryny www.slodkieslone.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
 
 

Jak łatwo zrobić lampion z dyni 

dodano: 27 Września 2013r.

Sezon na dynie w pełni więc dzisiaj chciałam pokazać Wam na prawdę łatwy sposób na przygotowanie dyniowego lampionu. Na prawdę nie szkodzi, jeśli tak jak ja nie macie zbyt wielkich zdolności manualnych ;-) Musicie jedynie posiadać młotek, metalowe foremki do ciasteczek no i trochę fantazji, by w prosty sposób wyczarować sobie haloweenową ozdobę.
Krok 1: Dynię myjemy, osuszamy i odkrawamy górną część, mniej więcej na wysokości 1/3 od góry. Przygotowujemy młotek oraz metalowe foremki do ciastek.

Krok 2 : Ostrożnie wyciągamy miękką część dyni z pestkami. Jeśli chcecie, pestki możecie zachować i ususzyć, resztę gąbczastego miąższu wyrzucamy.

Krok 3 : Ostrym nożykiem staramy się wydrążyć twardszą część miąższu, tak by nie uszkodzić skórki. Można także spróbować zrobić to łyżką. Miąższ można zużyć do przygotowania zupy dyniowej lub zapakować do woreczka i zamrozić. Powinniśmy zostawić ścianki dyni o grubości około 0,5 - 1 cm.

 

Krok 4 : Wybieramy sobie kształty, którymi chcemy udekorować dynie. Ja wybrałam okrąg, księżyc i łezkę :) Możecie też w całej dyni wyciąć np serduszka albo gwiazdki. Foremkę przykładamy do miejsca, w którym chcemy wyciąć dziórę i delikatnie wbijamy ją młotkiem. Wejdzie bez trudu, jednak należy uważać, by nie zniszczyć dyni. I już, lampion gotowy :) Mam nadzieję, że kogoś zainspiruję do eksperymentowania :)

 
 
(średnia ocen: 0.0)
 
 
Podaj wynik działania 7 + 5
Dodaj komentarz